УАМІ

 

Новини Останні новини Заява представників музичної індустрії щодо запропонованого призупинення дії Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»

Останні новини

Рік:  2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 / 2021

Заява представників музичної індустрії щодо запропонованого призупинення дії Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»

30.03.2020 11:26

У зв'язку із запропонованим проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» представники музичної індустрії України звернулись до народних депутатів із відкритою заявою щодо шкоди положення даного законопроекту, яке стосується сфери колективного управління.

Зазначене положення має на меті призупинити до 31 грудня 2020 року дію Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав", що фактично припинить функціонування колективного управління в Україні.

 

Заява

щодо шкідливого для правовласників

призупинення дії Закону України “Про ефективне

управління майновими правами правовласників

у сфері авторського права і (або) суміжних прав,

яке пропонується у проекті Закону України «Про внесення змін до деяких

законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та

економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

 

Вважаємо запропоноване у законопроекті положення про призупинення до 31 грудня 2020 року дії Закону України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” необґрунтованими, такими що не відповідають цілям проекту закону щодо забезпечення соціальних та економічних гарантій, та такими, що можуть нанести шкоду економічним інтересам суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав. Це обґрунтовується наступним.

Всі передбачені законопроектом заходи стосуються правовідносин, що виникають у процесі державного управління. Порушення, щодо яких вводяться послаблення, тягнуть відповідальність перед державою, а не перед іншою стороною.

Зупинення ж дії Закону України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” призведе до:

- обмеження приватного права суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав на колективне управління власними правами, що позбавляє їх можливості отримувати винагороду за використання їх творів або об’єктів суміжних прав;

- суттєвого ускладнення або й припинення виплати винагороди за використання приватної інтелектуальної власності (об’єктів авторського або суміжних прав), адже система колективного управління є лише інструментом монетизації креативних індустрій;

- доведення «продавців» (правовласників), чий товар пропонується використовувати безконтрольно і безоплатно, до межі банкрутства. Як результат: вимушене припинення діяльності, звільнення та безробіття працівників;

Окрім вищевказаного, відбудеться суттєве ускладнення діяльності добросовісних користувачів, зокрема телерадіоорганізацій, підприємств у сфері HoReCa, кабельних операторів і т. ін., адже обов’язок платити у них не зникне, але вони замість одного платежу на користь акредитованої організації колективного управління будуть змушені укладати договори й оплачувати винагороди сотням і тисячам окремих правовласників, що спричинить величезне додаткове фінансове навантаження на таких користувачів.

Насамкінець, зупинення плати за використання об’єктів авторського або суміжних прав не лише вітчизняних правовласників, але й зарубіжних, що створює всі шанси повернути Україну на сумнозвісне перше місце у Списку 301, який щорічно складається адміністрацією Сполучених Штатів Америки (перелік країн, у яких найбільше порушуються права інтелектуальної власності).

З огляду на вишевказане, наполягаємо на видаленні з тексту законопроекту норми про призупинення до 31 грудня 2020 року дії Закону України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”.

← Повернутися до списку новин

Версія для друку

 

 

УАМІ © 2007—2011
Зроблено в b17
Тел./факс
+38 (044) 287–28–30