УАМІ

 

Новини Останні новини Звернення представників музичної індустрії України до Президента стосовно Вищого суду з питань інтелектуальної власності

Останні новини

Рік:  2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020

Звернення представників музичної індустрії України до Президента стосовно Вищого суду з питань інтелектуальної власності

21.06.2019 15:41

Сьогодні представники музичної індустрії України – ТОВ «БЕСТ МЬЮЗІК», ТОВ «Юридичний захист авторів і виконавців», ТОВ «Комп Мюзік», ТОВ «Авторське агентство «Чесна музика», ТОВ «МУН РЕКОРДС», ПП «Лавіна Паблішинг», ТОВ «Юніверс Медіа Корпорейшн», ПП «Світова музика», ТОВ «МАМА МЬЮЗІК» – звернулись з колективним листом до Президента України В.О. Зеленського.

У своєму зверненні компанії зазначили, що їхня діяльність полягає в постійному розвитку музичних проектів, інвестуванні у новий музичний продукт та поширенні використання музичного контенту в Україні, а успіх такої роботи тісно пов'язаний з рівнем охорони прав інтелектуальної власності в Україні, особливо авторського права і суміжних прав.

У свою чергу, охорона авторського права й суміжних прав залежить від ефективного захисту прав, перш за все, в судовому порядку. Але суперечливість судової практики і складність розгляду справ, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності, стимулюють піратство у сфері авторського й суміжних прав і завдають значної шкоди як музичному бізнесу, так і кінобізнесу, а також телe- та IT-бізнесу.

Представники музичної індустрії зауважили, що відповіддю на такий прикрий стан справ стало рішення про створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності, який би значно підвищив професійний рівень суддів, котрі розглядають справи цієї категорії, а отже, й позитивно вплинув би на уніфікованість судової практики й рівень розгляду справ щодо захисту авторського й суміжних прав і, відповідно, – на комерційну діяльність компаній музичної індустрії України.

Але попри те, що вже давно відбулись іспити і тестування кандидатів на зайняття посад суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності, за результатами яких сформовано відповідний рейтинг, а також іспити і тестування кандидатів на зайняття посад суддів апеляційної палати зазначеного суду, Вищий суд з питань інтелектуальної власності досі не може розпочати свою роботу. А це вкрай негативно позначається не лише на розвитку музичного бізнесу в Україні, а й на рівні охорони авторського і суміжних прав у нашій країні.

Представники музичної індустрії України просять Президента вжити всіх можливих заходів для якнайшвидшого завершення конкурсу на зайняття посад суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності, призначення на посади суддів даного суду, прийняття ними присяги та забезпечення суду необхідним приміщенням і обладнанням.

Вони переконані, що ефективна робота Вищого суду з питань інтелектуальної власності посилить охорону авторського й суміжних прав і дасть поштовх до зарубіжних інвестицій в Україну.


← Повернутися до списку новин

Версія для друку

 

 

УАМІ © 2007—2011
Зроблено в b17
Тел./факс
+38 (044) 287–28–30