УАМІ

 

Новини Останні новини Спеціальний Звіт 301 Торговельного представника США за 2019 рік

Останні новини

Рік:  2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020

Спеціальний Звіт 301 Торговельного представника США за 2019 рік

07.05.2019 16:31

25 квітня 2019 року Торговельний представник Сполучених Штатів (USTR) опублікував свій щорічний Спеціальний Звіт 301 щодо відповідності та ефективності захисту прав інтелектуальної власності торговельних партнерів та висновків стосовно списку піратських ринків, в якому висвітлюються онлайнові та фізичні ринки, які беруть участь та сприяють істотному піратству авторських прав і підробці товарних знаків.

У Спеціальному Звіті 301 вказані торговельні партнери, які не забезпечують належний або ефективний захист прав інтелектуальної власності (ІВ) або іншим чином відмовляють у доступі на ринок американським новаторам і творцям, які покладаються на захист своїх прав ІВ.

Торговельні партнери, які на даний час викликають найбільшу стурбованість щодо прав інтелектуальної власності, знаходяться у Списку пріоритетного спостереження або у Списку спостереження. USTR визначив у своєму Звіті 36 таких країн.

Україна у 2019 році залишається у Списку пріоритетного спостереження, разом із такими країнами як Алжир, Аргентина, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Кувейт, Росія, Саудівська Аравія та Венесуела.

З цими торговельними партнерами USTR буде більш широко взаємодіяти для вирішення проблем ІВ. Зокрема, в найближчі тижні USTR буде аналізувати зміни згідно з контрольними показниками, встановленими в планах дій в рамках Спеціального Звіту 301 для країн, які перебувають в Списку пріоритетного спостереження протягом декількох років. Відносно тих країн, які не вирішують питання, що турбують США, USTR вживатиме відповідних заходів, наприклад, примусових дій відповідно до Розділу 301 Закону про торгівлю або відповідно до процедур врегулювання суперечок Світової торгової організації або інших торговельних угод, необхідних для боротьби з недобросовісною торговельною практикою та забезпечення того, щоб торговельні партнери виконували свої міжнародні зобов'язання.


Повний текст Звіту можна прочитати тут.


Неофіційний переклад інформації зі Спеціального Звіту 301 щодо України:


УКРАЇНА

Україна у 2019 році залишається у Списку пріоритетного спостереження.

Поточні виклики та проблеми

Україна була визначена Найбільш Пріоритетною Іноземною Країною (НПІК) у Спеціальному Звіті 301 за 2013 рік через три зазначені причини. І хоча у 2018 році Україна досягла деякого прогресу у вирішенні цих питань, проблеми залишаються. Трьома підставами для надання Україні статусу НПІК були: 1) несправедливе, непрозоре управління системою організацій колективного управління (ОКУ), які відповідають за збір і розподіл роялті на користь правовласників; 2) широко розповсюджене використання неліцензійного програмного забезпечення установами українського уряду; і 3) невиконання введення ефективних засобів для боротьби з широко розповсюдженим в Україні порушенням авторського права в Інтернеті. У грудні 2017 року Сполучені Штати оголосили про часткове призупинення переваг України в якості країни-бенефіціара в рамках Загальної системи преференцій (ЗСП) через нездатність України забезпечити належний та ефективний захист прав інтелектуальної власності (ІВ). Оголошення про часткове призупинення пільг України в рамках системи ЗСП особливо посилалося на важливість вдосконалення її режиму ОКУ. Хоча Україна досягла певного прогресу у вирішенні вищезазначених питань, значні проблеми досі залишаються. Сполучені Штати також продовжуватимуть відстежувати останні законодавчі та операційні зусилля, спрямовані на покращення охорони та захисту ІВ в Україні.

Зміни, включаючи прогрес і вжиті заходи

Ряд шахрайських ОКУ вільно працював в Україні протягом багатьох років, збираючи роялті, але не розподіляючи ці роялті на користь законних правовласників, сприяючи несправедливому та непрозорому режиму ОКУ. У липні 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав закон, який фундаментально реформує систему ОКУ в Україні. Хоча закон не є досконалим, він створює рамки, в яких правовласники США можуть отримати належну і відповідну компенсацію за свої творчі роботи в Україні. Надзвичайно важливо, щоб Україна продовжувала працювати над створенням прозорої, справедливої та передбачуваної системи колективного управління роялті, включаючи подальшу законодавчу роботу, а також чітку реалізацію, оскільки нова система потребує вдосконалення.

Використання неліцензійного програмного забезпечення українськими урядовими установами продовжує викликати занепокоєння Сполучених Штатів. Нещодавно Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка вимагає проведення перевірки програмного забезпечення, яке використовується кожним міністерством, спрямовує міністерства на вилучення неліцензійних програм до кінця 2019 року та сприяє придбанню ліцензійного програмного забезпечення. Важливо те, що Україна продовжує працювати з представниками індустрії для вирішення цього питання. Але хоча ця постанова дає певну надію, вона все ще реалізується, а використання неліцензійного програмного забезпечення українськими урядовими установами залишається.

Інтернет-піратство залишається серйозною проблемою в Україні та підживлює піратство на інших ринках. Піратські фільми, створені внаслідок незаконного камкордингу та доступні в Інтернеті, завдають особливої шкоди ринку прем’єрних фільмів. Крім того, неналежний захист продовжує викликати занепокоєння серед зацікавлених сторін у сфері ІВ в Україні. У 2017 році парламент України ухвалив закон «Про державну підтримку кінематографії», який містить положення щодо боротьби з піратством в Інтернеті. Закон встановлює кримінальні покарання за незаконний камкординг і уточнює наявність штрафів за піратство в Інтернеті (а не тільки за фізичне піратство). Сполучені Штати закликають Україну активно співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами, щоб забезпечити ефективність та результативність нормативно-правової бази для скорочення Інтернет-піратства. Відновлення уповноваженої групи державних інспекторів для розслідування порушень авторських прав також може допомогти в боротьбі з Інтернет-піратством.

Останнім часом Україна активно розробляла законопроекти, що стосуються патентів, товарних знаків, географічних зазначень та промислових зразків. Україна також розробила законопроект, спрямований на збільшення стримуючих кримінальних покарань за порушення прав інтелектуальної власності та для поліпшення дотримання митних правил. Прогрес продовжується, хоч і повільно, у створенні спеціалізованого Вищого Суду з питань інтелектуальної власності, що було законодавчо прийнято у 2017 році. Сполучені Штати з нетерпінням очікують нового Національного бюро з питань інтелектуальної власності як нового незалежного органу, який може стати сильним голосом для ІВ в Україні.

Сполучені Штати високо оцінюють збільшення взаємодії з Україною, включаючи відчутні кроки, які вона робить для поліпшення режиму ІВ, і продовжуватимуть інтенсивно працювати з нею, у тому числі через Американсько-Українську Раду з торгівлі та інвестицій.

USTR

← Повернутися до списку новин

Версія для друку

 

 

УАМІ © 2007—2011
Зроблено в b17
Тел./факс
+38 (044) 287–28–30