УАМІ

 

Новини Останні новини Звернення представників музичної індустрії щодо Законопроекту № 10143

Останні новини

Рік:  2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017 / 2018 / 2019

Звернення представників музичної індустрії щодо Законопроекту № 10143

25.03.2019 11:24

Сьогодні представники музичної індустрії – компанії «Світова музика», «БЕСТ МЬЮЗІК», ТОВ «Комп Мюзік», ТОВ «Юніверс Медіа Корпорейшн», ТОВ «Авторське агентство «Чесна музика», Приватне підприємство «Лавіна Паблішинг», ТОВ «МАМА МЬЮЗІК», ТОВ «МУН РЕКОРДС», ТОВ «Фальоса Фемiлi Фекторi», ТОВ "Суперсиметрія", музична агенція «BOG DA NOVA MUZYKA», музична компанія «ІНДЖОЙ МЕДІА» – звернулись з листами стосовно нового Законопроекту №10143 від 12.03.2019 («Проект Закону про авторське право і суміжні права») до народних депутатів, які є його авторами (Білозір О.В., Суслової І.М., Кривошея Г.Г., Констанкевич І.М., Купрієнко О.В., Опанасенко О.В., Гопко Г.М., Співаковського О.В., Кремінь Т.Д., Скрипника О.О., Заружко В.Л., Рибчинського Є.Ю., Денисенко А.С.), а також до членів Комітету з питань науки і освіти (Співаковського О.В., Кириленко І.Г., Скрипника О.О., Кремінь Т.Д., Констанкевич І.М., Литвина В.М., Поплавського М.М.).

Діяльність усіх вищезазначених представників музичної індустрії полягає в постійному розвитку музичних проектів, інвестуванні у новий музичний продукт та поширенні використання музичного контенту в Україні. Без щоденної роботи цих музичних компаній не було б і музичної індустрії України.

Водночас, їх діяльність базується на дотриманні законодавства у сфері авторського права і суміжних прав, яке має відповідати міжнародним нормам та усталеній міжнародній практиці у цій сфері.

Ознайомившись із текстом Законопроекту №10143, представники музичної індустрії висловили глибоке занепокоєння, оскільки стає очевидним, що він покликаний зупинити діяльність цих музичних компаній, а відповідно і багатьох артистів, з якими вони співпрацюють. Запропоновані в законопроекті положення призведуть до позбавлення їх статусу правовласників на музичні фонограми і музичні відеокліпи, і відповідно залишать без джерел подальшого фінансування цієї діяльності. Окрім цього, музичні компанії будуть позбавлені будь-якого впливу на діяльність організацій колективного управління, яке в усіх цивілізованих країнах світу є запорукою прогнозованого інвестування у нову музику. Україна стане першою країною світу, у якій «з легкої руки законодавців» раптом зникнуть музичні видавництва та звукозаписуючі компанії, а з ними – уся музична галузь.

Важливо звернути увагу також на те, що низка положень законопроекту суперечить міжнародним договорам у сфері авторського і суміжних прав, європейському законодавству та міжнародній практиці у цій галузі. З огляду на вищевказане, ухвалення законопроекту викличе обурення як міжнародної спільноти, так і української громадськості.

Компанії «Світова музика», «БЕСТ МЬЮЗІК», «Комп Мюзік», «Юніверс Медіа Корпорейшн», «Авторське агентство «Чесна музика», «Лавіна Паблішинг», «МАМА МЬЮЗІК», «МУН РЕКОРДС», ТОВ «Фальоса Фемiлi Фекторi», ТОВ "Суперсиметрія", «BOG DA NOVA MUZYKA», музична компанія «ІНДЖОЙ МЕДІА» просять народних депутатів, зазначених у якості авторів Законопроекту №10143, відкликати свої підписи під цим законопроектом, а членів профільного Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України – проголосувати на засіданні комітету за рішення «не підтримувати» Законопроект №10143.

Наразі дійсно назріла реформа авторського права і суміжних прав, існує нагальна необхідність приведення українського законодавства у цій сфері до європейських та міжнародних норм, і представникам музичної індустрії України відомо про ініціативи Уряду щодо розробки законодавства із залученням провідних міжнародних експертів та міжнародних організацій у цій сфері. Але вони впевнені, що Законопроект №10143 – це спроба уникнути справжньої реформи у цій сфері, а також бажання зробити з України посміховисько на міжнародній арені та зацементувати місце України у ганебному «Списку 301» (адже до питань інтелектуальної власності прикута увага основних торгівельних партнерів нашої країни).

Також вищевказані компанії підкреслили, що готові зустрітися з авторами законопроекту та членами Комітету з питань науки і освіти у будь-який зручний час для обговорення цих питань, а також брати участь у вдосконаленні законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав.


ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Компанія «Світова музика» представляє в Україні каталоги міжнародних компаній: Sony/ATV music publishing, Emi music publishing, Kobalt music publishing, Music Sales Group, Connexion media, Bucks Music Group Limited, A-Train Music, The Bicycle Music Company, Fintage Publishing B.V., OLE Media Management L.P., Global Talent Publishing, Fermata do Brazil, Melmax Music, A-Train Entertainment, Jeune Musique, Malligator Productions, Blue Mounting Music, MCS, Roy Orbison Music Company, Wixen Music, Because Editions.

Компанія «БЕСТ МЬЮЗІК» співпрацює з такими відомими кожному українцю виконавцями як MONATIK,Tayanna, Макс Барських, Оля Полякова, гурт O.Torvald, Dan Balan, Ірина Федишин, Сергій Бабкін, Ірина Білик, гурт «Скай», Олександр Понамарьов, Павло Зібров, TARABAROVA, гурт «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ», Артем Пивоваров, Ivan Navi, гурт «Open Kids», Роман Скорпіон, Ольга Цибульська, Даша Астаф’єва.

ТОВ «Комп Мюзік» співпрацює з такими виконавцями як Руслана, The Hardkiss, Kozak System, Mad Heads, Тартак, Був’є, Тарас Чубай, Jamala, Julinoza, ФлайzZzа, Мандри, Орест Лютий, OT VINTA, Євгенія Власова, Sasha Boole, Тарас Петриненко, Таліта Кум, Олександр Порядинський, Фольк-студія «Правиця», Гуцул Каліпсо тощо, а також представляє в Україні каталог міжнародної компанії Universal Music Group, який є одним з найбільших музичних каталогів у світі (серед найвідоміших виконавців Universal: Lady Gaga, Rihanna, Rammstein, Metallica, The Rolling Stones, Nicki Minaj тощо).

ТОВ «Юніверс Медіа Корпорейшн» співпрацює з такими виконавцями як Злата Огнєвіч, In-Grid, Маша Собко, Рената Штіфель, ESTRADARADA, Алібі, MMDance, Олександр Рибак, XLDELUXE, DRESS CODE, Міка Ньютон, Ангелія та з багатьма іншими артистами, та представляє в Україні каталог міжнародної компанії Соні Мьюзік Ентертейнмент.

ТОВ «Авторське агентство «Чесна музика» співпрацює з такими відомими кожному українцю виконавцями як Наталія Могилевська, Віталій Козловський, Надія Мейхер, Регина Тодоренко, Vivienne mort та інші.

Приватне підприємство «Лавіна Паблішинг» співпрацює з такими виконавцями як Гайтана, гурти «Океан Ельзи», «Друга Ріка», «СКАЙ», «Брати Гадюкіни», «5’Nizza», Альона Вінницька, LETAY, Юлія Войс, Віктор Павлік, Сергій Бабкін та інші.

ТОВ «МАМА МЬЮЗІК» співпрацює з такими виконавцями як Андрій Данилко (в сценычному образі «ВЕРКА СЕРДЮЧКА»), KAZKA, НЕАНГЕЛЫ, Ольга Горбачева, NIKITA.

ТОВ «МУН РЕКОРДС» співпрацює з такими виконавцями як гурт «ТІК», Поліграф, ШарикOFF, Оля Полякова, Наталя Валевська, Лавіка, Віктор Павлік, TARABAROVA, The Вйо, Анастасія Приходько, Марія Бурмака, Тоня Матвієнко, СУВОРОВА, гурт «Нумер 481», Дмитро Клімашенко, Наталка Карпа, Віталій Козловський.

ТОВ «Фальоса Фемiлi Фекторi» співпрацює з такими виконавцями як Анi Лорак, Мiка Ньютон, Олександр Тiщенко, Маша Гойя, Маша Собко та iншими, представляє в Україні каталог міжнародної компанії Velvet Music та Style Records. Музична агенція

ТОВ "Суперсиметрія" представляє в Україні інтереси гурту "Океан Ельзи" та виконавиці Хритини Соловій.

«BOG DA NOVA MUZYKA» співпрацює з такими виконавцями як ТНМК, МОТОР’РОЛЛА, Юлія Лорд, Марина Круть(KRUTЬ), Іван Дорн, YUKO, Constantine та іншими.

Музична компанія «ІНДЖОЙ МЕДІА» співпрацює з такими виконавцями як переможниця Євробачення-2016 Джамала та співак LAUD.

← Повернутися до списку новин

Версія для друку

 

 

УАМІ © 2007—2011
Зроблено в b17
Тел./факс
+38 (044) 287–28–30