УАМІ

 

Новини Останні новини 19 листів до Президента від представників музичної індустрії

Останні новини

Рік:  2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 / 2021

19 листів до Президента від представників музичної індустрії

05.11.2012 11:29

Учора дев’ятнадцять іноземних організацій із різних країн світу (Англія, Франція, Австрія, Ірландія, Нідерланди, Швеція, Греція, Португалія, Хорватія, Болгарія, Канада, Малайзія, Тайвань, Аргентина, Чилі, Парагвай, Перу, Домініканська Республіка та Коста-Рика) звернулися з офіційними листами до Президента України Віктора Януковича та першого віце-прем’єр-міністра Валерія Хорошковського. У розпорядженні редакції «Дня» є сканкопія листа від французької організації. У зверненні, зокрема, йдеться про безлад у сфері захисту авторських та суміжних прав.

Справа в тому, що авторів звернення передусім обурив той факт, що в Україні вже півроку немає уповноваженої організації, яка повинна, згідно з законом, збирати роялті (винагороду) з підприємців за використання музики у публічних закладах (кафе, бари, ресторани, торговельні та розважальні центри, магазини, фітнес-клуби тощо). Така ситуація, на думку «обурених», склалася внаслідок дій Державної служби інтелектуальної власності. Держорган позбавив Українську лігу музичних прав (представляє музичні компанії Universal Music, Sony Music, Warner Music, EMI Music) статусу уповноваженої. І цим фактично заборонив збирати роялті за публічне використання фонограм в Україні.

Нагадаємо, що право збирати кошти за використання музики в закладах харчування чи торгових центрах УЛМП втратила з 17 червня. Держслужба інтелектуальної власності анулювала свідоцтво уповноваженої організації УЛМП на підставі перевірки Генпрокуратури, яка виявила низку порушень з боку ОКУ при розподілі роялті. Тоді, як повідомляла «Економічна правда», ДІВ відмовилася надати виданню результати перевірки, але письмово перерахувала основні аргументи на користь анулювання ліценції УЛМП. По-перше (писало видання), як повідомили в Держагентстві, 2011 року УЛМП виплатила правовласникам менше половини зібраної винагороди. За той рік УЛМП зібрала більше 7 мільйонів роялті. По-друге, УЛМП істотно знизила нарахування на користь іноземних виконавців. 2011-го російській ОКУ Українська ліга музичних прав сплатила 1,5% від всієї зібраної нею винагороди, а іншим іноземним виконавцям не сплатила нічого. По-третє, УЛМП розподіляла роялті на підставі даних плей-листів радіостанцій без отримання від бізнесу звітів про використані протягом звітного періоду фонограми. Також договори не містили посилань на конкретні радіостанції, що використовувалися в конкретному закладі. І нарешті, по-четверте, Українська ліга музичних прав отримувала роялті за використання музики та кліпів в комерційній діяльності, а розподіляла кошти, виходячи з даних радіостанцій. «Такий порядок розподілу винагороди унеможливлює отримання винагороди виробниками відеограм», — вважають у Держслужбі.

Тож фактично з 17 червня Україна без уповноваженої організації, яка має договори з більшістю правовласників на збирання роялті за використання музики в комерційних цілях в ресторанах та торгових центрах. Утім, як повідомляють ті ж вищезгадані 19 організацій, роялті за використання музики та фонограм таки збирають. І робить це інша приватна організація («День» на разі не вказує її назви до з’ясування усіх обставин справи. — Авт.) попри те, як зауважують представники організації, що вона не має статусу уповноваженої.

Утім, безлад у сфері захисту інтелектуальної власності викликав обурення не лише у представників музичної індустрії. Нагадаємо, влітку стало відомо, що в США розглядають петицію щодо виключення України з переліку країн, які мають преференції у торгівлі з США (зокрема безмитний ввіз низки товарів) через численні порушення прав інтелектуальної власності. «Ми особливо занепокоєні останніми подіями в Україні, де легітимна організація колективного управління для звукозаписувальних компаній (Українська ліга музичних прав) була несправедливо позбавлена акредитації в той час, коли шахрайські організації продовжують функціонувати у співпраці з піратськими сайтами», — свого часу прокоментував ситуацію віце-президент з міжнародних питань Американської асоціації звукозаписувальної індустрії (RIAA) Нейл Туркевіц. Як відомо, рішення щодо петиції ще не прийнято. Утім, якщо раптом воно буде позитивним, українські експортери зазнають збитків у мільйони доларів.

Також про це читайте в "Реальній економіці".

Газета "День"

← Повернутися до списку новин

Версія для друку

 

 

УАМІ © 2007—2011
Зроблено в b17
Тел./факс
+38 (044) 287–28–30