Діяльність → Боротьба з комерційним піратством → Чому піратство незаконне?
Боротьба з комерційним піратством
Чому піратство незаконне?
Кожний, хто має справу з музичним піратством, свідомий того, що це — незаконно, але далеко не всі розуміють, чому саме. Відповідь на це питання дає визначення законодавством про авторське право і суміжні права (див. «Законодавство»).
Аби переконатися, що існує належна мотивація для компаній інвестувати в створення, виробництво, просування та маркетинг звукозаписів, міжнародні договори (WIPO — Всесвітня організація інтелектуальної власності, TRIPS — Угода по торгівельним аспектам прав інтелектуальної власності) та національні закони наділяють виробників звукозаписів різними правами на ці записи. Такі права включають ексклюзивне право копіювати записи в промисловому масштабі, а також дистрибувати/імпортувати/експортувати ці записи. В залежності від країни, ці права називають авторськими або суміжними правами. Вони стоять окремо від інших прав, які можуть розповсюджуватися на музику або тексти пісень, що записуються.
Саме ці права уможливлюють правоохоронні органи застосовувати кримінальні заходи проти тих, хто копіює та розповсюджує музику без дозволу рекордингових компаній, що інвестують в створення цієї музики. Вони також дозволяють рекординговим компаніям звертатися до суду, аби вимагати компенсації за збитки, спричинені в результаті музичного піратства. Тоді як існує безліч інших законів або нормативно правових актів, що порушуються музичними піратами (напр., податкове законодавство, законодавство по товарним знакам), права музичних виробників, що забезпечуються законами по авторським або суміжним правам, є фундаментальними в боротьбі з музичним піратством.
← Повернутися
Версія для друку