Діяльність → Музика в інтернеті
Музика в інтернеті
Інтернет піратство
Термін «Інтернет піратство» зазвичай використовують, коли говорять про незаконне використання музики або іншої інформації творчого характеру в Інтернеті.
Термін «Інтернет піратство» особливо актуальний по відношенню до актів порушення авторського права і суміжних прав, які носять комерційний характер, при чому не обов’язково за мотивацією порушника. Тоді як деякі Інтернет пірати отримують прибутки від своєї діяльності, багато людей займаються цим з інших, некомерційних причин, але всі вони можуть спричиняти надзвичайно великі грошові втрати.
Цей термін також часто використовується в більш загальному значенні, коли говорять про будь-яке використання інформації креативного характеру в Інтернеті з порушенням прав інтелектуальної власності, — чи то на вебсайтах, чи то в мережах Р2Р, чи будь-яким іншим чином.
Піратство та мережі Р2Р
Дослідження, проведене в США показує, що біля 75% всіх нелегальних файлів надходить від 15% населення (джерело: NPD Music, травень 2003).
53% користувачів Інтернет вважають, що фірми, які володіють і керують файлообмінними мережами, мають нести відповідальність за піратську діяльність щодо музичних файлів та фільмів (за даними дослідження американської аналітичної компанії Pew за березень 2005).
Незаконна діяльність по відношенню до музичних файлів в Інтернеті (мережі Р2Р та інші сервери) зменшилась на більш ніж 20% в період з червня 2003 по січень 2005 (з 1.1 мільярда до 870 мільйона файлів).
Вплив правової діяльності на незаконний обмін файлами
Починаючи з січня 2004 року зменшилась кількість користувачів більшості найпопулярніших серверів Р2Р (напр., FastTrack, що також включає KaZaA) у зв'язку з упровадженням практики міжнародних судових позивів у сфері антипіратської діяльності (з 3.2 мільйонів до 2.3 мільйонів одночасних користувачів).
Починаючи з квітня 2003 року на 45% зменшилась кількість користувачів найпопулярнішої Р2Р мережі KaZaA, у зв'язку з упровадженням практики міжнародних та на території США судових позивів у сфері антипіратської діяльності (з 4.2 мільйонів до 2.3 мільйонів одночасних користувачів).
В середньому 7 з 10 людей в Європі розуміють, що обмін файлами без авторського дозволу є нелегальним. Це навіть більше, аніж рівень свідомості щодо антипіратської діяльності в США (64%) у грудні 2003 після хвилі судових позовів проти фізичних осіб.
Незаконний обмін файлами також мається на увазі в контексті все більшого використання широкополосної передачі даних у всьому світі: кількість в Інтернеті музичних файлів, права на які порушуються, становить біля 870 мільйонів (дані за січень 2005) в порівнянні з 1.1 мільярдом у квітні 2003.
Легальна музика он-лайн
Ринок законної цифрової музики розвивається все більш динамічно. Великий вибір легальних онлайн послуг (детальніше дивіться у розділі «музичні онлайн послуги»), а також можливості нових технологій (ліцензійована музика, доступна на портативних цифрових плеєрах та мобільних телефонах) заохочують все більше людей користуватися легальними послугами замість мереж Р2Р. Дані досліджень та опитувань громадської думки чітко вказують на цю тенденцію (більше інформації ви знайдете в розділі «факти та цифри». Потенціал ринку легальної цифрової музики величезний. Прикладом цього може слугувати успіх японського онлайн магазину iTunes, де було продано більше мільйона пісень за перші чотири дні.
Однак, розвиток бізнесу цифрової музики більшою мірою залежить від нас, користувачів Інтернет. Як користуватися музикою в Інтернеті легально, чи є легальними записи формату mp3 та CD-R диски, на які ми копіюємо музику, хто володіє правами на рингтони до мобільних телефонів — питання, які задають найчастіше, і на які ми спробуємо дати відповіді.
Результати проведених досліджень показують, що динамічний розвиток легального цифрового музичного ринку також можливий завдяки вищій свідомості користувачів, які починають розуміти, що ідея «безкоштовної музики» — це міф, і що лише дотримання прав виконавців, музичних видавництв та продюсерів може забезпечити подальший розвиток в цьому секторі.
Версія для друку